ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5326388
*
nr 532 6388
Spegel
oval, höjd: 70
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2008
kl 16:21:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 14:47:23
1
600 kr
12/7 17:56:32
2
150 kr
12/7 17:59:42
2
250 kr
14/7 16:08:04
3
350 kr
14/7 16:09:21
4
450 kr
14/7 16:10:37
4
550 kr
14/7 16:13:23
4
650 kr
14/7 16:16:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 532 6388
Spegel
oval, höjd: 70
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 14:47:23 | 1 | 600 kr |
12/7 17:56:32 | 2 | 150 kr |
12/7 17:59:42 | 2 | 250 kr |
14/7 16:08:04 | 3 | 350 kr |
14/7 16:09:21 | 4 | 450 kr |
14/7 16:10:37 | 4 | 550 kr |
14/7 16:13:23 | 4 | 650 kr |
14/7 16:16:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27